Zo Šumavy do Tatier v plnej zbroji

ValMez Valašská rally nevyšla podľa predstáv SK DER Rally Teamu. Prvý „opravák“ dostal Roman Odložilík s Martinom Turečekom so Škodou Fabia R5 na Rally Šumava, ktorá je zapísaná ako druhé podujatie Majstrovstiev Českej republiky v rely.


A opäť prišlo na rad povestné šťastie, ktorého kúsok potrebujú aj tí najlepší a najlepšie pripravení. Všetko to začalo piatkovým premenlivým počasím. Rovnako, ako veľa ďalších posádok, doplatili chalani na zlú voľbu pneumatík, s ktorými nedokázali konkurovať špičke. Siedme miesto pred sobotným pokračovaním nebola najhoršia východisková pozícia, ale určite to nebolo to, čo si tím určil ako cieľ a na čo reálne aj má. Vzhľadom k situácii bol plán na sobotu jasný. Zrýchliť. Hneď druhý meraný úsek dal trpkú bodku za celou snahou. Prasknuté koleso a chalani došli do cieľa so stratou. A aby toho nebolo málo, hneď v ďalšom sobotnom meranom úseku ich pred rozbitým retardérom zastavili usporiadatelia a dostali pridelený čas. A práve tie pridelené nebývajú najlepšie. Aj tí najväčší bojovníci a srdciari by stratili minimálne časť motivácie.Na najvyššie priečky sa za týchto okolností dalo už iba pozerať. Ako Roman povedal: „Siedme miesto nie je úplne to, čo by sme chceli, čo sme očakávali. Šťastie je ale vrtkavé a konkurencia je silná. A hlavne je to šport. Gratulujem však všetkým, ktorí dosiahli cieľ. Predsa len, to je to najdôležitejšie. S fanúšikmi sa vidíme na Rallye Tatry.“ Roman s Martinom nastúpia na štart Rallye Tatry s číslom 6 na svojej Škode Fabia R5.Na Rallye Tatry sa predstaví aj dvojica Jozef „Ďodi“ Béreš a Lukáš Šintal. Ani oni nespomínajú na „Valašku“ práve najlepšie. Množstvo malých chýb, nie príliš šťastné nastavenie vozidla a defekty ich vyradili z bojov o najvyššie priečky. O reparát sa budú snažiť pod Tatrami so štartovým číslom 4. Túto súťaž už obaja chlapci absolvovali niekoľkokrát. Väčšinu meraných úsekov poznajú. Bude však zaujímavé sledovať, ako sa popasujú s dvoma novými, ktoré zaradili usporiadatelia do itinerárov po mnohých rokoch.


Otázne bolo, či sa divákom predstaví aj novinka z dielne bérešovcov. „Apú“ Béreš totiž toho nechcel veľa prezradiť. Dnes je už jasné, že s Vojtom Bačinským sa postavia na štart na úplne novo postavenom Forde Sierra RS Cosworth. Aj keď sú zaradení v triede HK2, je viac ako pravdepodobné, že budú bojovať s vozidlami omnoho mladšími a technicky vyspelejšími. Veď práve to je Apú a Vojto.

SK DER Rally Team bude mať svoje zastúpenie aj v triede 3. S Mitsubishi Lancer Evolution IX sa v Tatrách predstaví Dominik Benček s Michalom Tešlom. Táto dvojica má skúseností hlavne z menších súťaží. Ako ich dokážu využiť na tak náročnej súťaži, akou je Rallye Tatry, to sa ukáže až v cieli.

Na štarte nebudú chýbať ani Krišandovci. Lucia a Matej „Valašku“ nedokončili. Poslušnosť odmietol motor ich Seatu Ibiza GTi. Teraz by už malo byť všetko v poriadku, pripravené a otestované. A teda nič nestojí v ceste tomu, by si napravili chuť do pretekania, aj keď Matej stále každého uisťuje, že neexistuje nič, čo by mu ju dokázalo zobrať.Na záver malá rekapitulácia toho, čo SK DER Rally Team posiela bojovať do Tatier. 2 x Škoda Fabia R5, Mitsubishi Lancer Evo IX, Ford Sierra RS Coswort a Seat Ibiza GTi. Veríme, že celá námaha dať dohromady toľko vozidiel nevyjde nazmar. Veríme, že Roman, Martin, Ďodi, Lukáš, Apú, Vojto, Dominik, Mišo, Matej, Lucia a všetci ľudia okolo si odnesú ocenenie za svoju snahu. A rovnako veríme, že potešíme aj vás, fanúšikov motorizmu.

© SK DER Rally Team | All rights reserved