Oblíbená Traiva již zase jede

Koronavirová epidemie stopla také oblíbený Traiva Rally Cup. Když však byl ohlášen letošní třetí závod na 23. května nemohl u toho náš tým chybět. Na polygon do Kopřivnice se tak vypravily dvě posádky SK DER Rally Teamu a to hned se třemi vozy. Za volantem Citroënu Saxo VTS byl Jirka Gerych a hned se dvěma auty se zde představil Roman Odložilík. Do závodu bylo převzato na dvaačtyřicet

účastníků, z nichž dva cílovou fotobuňku nespatřili. Závod byl totiž značně ovlivněn počasím, když zde celý den pršelo. Pojďme se tedy podívat, jak si vedly naše posádky.

Jirka Gerych a jeho Citroën Saxo VTS jsou zařazeni do skupiny vozidel s jednou poháněnou nápravou a nemusí být vždy s tou přední. Občas tak závodí i s vozy se zadním pohonem, které zde mají trošku výhodu. Známe Jirku a ten svým soupeřům nedaruje bez boje ani vteřinu. Avšak přes bezchybný výkon se musel spokojit až se čtvrtou příčkou. K bronzu to však bylo jen 10,3 sekundy, když jej získal jezdec na silném BMW E36. „Byl to pěkný závod, postupně jsme zrychlovali, ale nepřálo nám počasí a tentokrát chyběli koně. Čtvrté místo je pro mě v těchto podmínkách maximem.“ zhodnotil své působení Jirka.

Avšak zraky všech se upínaly na dva moderní vozy kategorie R5, které do Kopřivnice přivezl Roman Odložilík. Obvyklé soutěžní nářadí v podobě Fabie R5 evo střídal s koncernovým bratříčkem VW Polo GTi R5. Druhé vozidlo k nám přivezl spřátelený zahraniční tým, který jej na Zlínsku připravoval na nadcházející sezónu. „Jsem velmi rád, že se Polo podařilo zajistit. Už delší dobu jsem v něm chtěl podobný závod odjet. Nastavili jsme jej velmi podobně jako Fabii, abychom měli maximální srovnání. Navíc je zde konkurence dalších tří vozů, se kterými bychom chtěli držet krok.“ sdělil Roman ještě před startem do první rychlostní zkoušky, která byla skrápěna vodou. Těmi dalšími vozy byla Fabia R5 Marka Vlčka, i20 R5 Martina Vlčka a starší, ale stále rychlá, Impreza WRC se Silvestrem Mikuláštíkem za volantem.

Po první sekci dvou rychlostních zkoušek se nacházel Roman na druhém místě s Fabií a na třetím s Polem. Na nejvyšší příčce se totiž usadil Martin Vlček na Hyundai i20 R5, kterému perfektně seděly podmínky i setup jeho vozu. Roman se však nechtěl dát bez boje, když v následujících třech měřených testech byl rychlejší než Vlček a to jak s Fabií, tak i s Polem. Bohužel nabraná ztráta se již nepodařila smazat a v poslední rychlostce při honbě za lepším časem přišla chyba v podobě vynechání retardéru s VW Polo. Na Traivě se tento přestupek trestá penalizací 5 minut a to znamenalo, že se Polo propadlo na chvost výsledkové listiny. „Byl jsem pomalý v první sekci a to rozhodlo. V následujících

testech jsem byl rychlejší, z čehož mám radost. Stejně tak z druhého místa absolutně s Fabií. Tentokrát byl Vlčák rychlejší.“ hodnotil Roman závod po dojezdu do servisu. Doplňme ještě, že třetí místo v absolutní klasifikaci obsadil Lubomír Světínský na Subaru Impreza STi N14.

Nyní tým upíná své zraky ke startu hlavní sezóny a na technice se nyní pracuje především v zázemí týmu. Děkujeme všem partnerům za podporu a těšíme se na další rally.