SK DER Rally Team pripravený na štart pod Tatrami

Počas posledného májového víkendu sa pod hrdými Tatrami jazdí druhý podnik Majstrovstiev Slovenska v rely, 45.ročník Rallye Tatry 2018. SK DER Rally Team do súťaže nasadzuje dve súťažné posádky.


Tou prvou je Jozef Béreš mladší a Lukáš Šintal s vozidlom Mitsubishi Lancer Evo IX, štartujúci v triede 3. „Z Prešova sme sa vracali sklamaní, pretože také skoré odstúpenie sme nečakali," priznáva Ďodi Béreš. „Doma sme analyzovali, čo sa stalo a vyriešili problémy. Navyše sme ešte pracovali na nastavení auta a po skúšobných jazdách mám teraz z auta oveľa lepší pocit. Myslím si, že už som ho dostal „do ruky"."
Druhú posádku tvorí Jozef Béreš st. spolu s Vojtechom Bačinským, ktorí s Mazdou 323 4WD štartujú v triede HK2. Aj Béreš starší patrí tiež k bývalým víťazom Rallye Tatry (1995) a súťaž mu už dávno prirástla k srdcu. „Vždy sa sem rád vraciam. Tak, ako vraví Ďodi, má to tu svoju atmosféru a nádherné trate," potvrdzuje aj Béreš starší.


„V Tatrách budem znova štartovať so svojim tradičným spolujazdcom, ktorý mi v Prešove chýbal. Na súťaž sme sa pripravili, ako sme najlepšie vedeli. Vylepšili sme program motora, pohrali sme sa s podvozkom a auto zjavne funguje lepšie. Ako som videl, tak tento rok sa pod Tatrami pôjde v opačnom smere, ako inokedy. Bude to však o to zaujímavejšie. Ja sa stále teším na každý štart, no na ten tatranský zvlášť. Len tajne dúfam, že mi v mojej triede pribudnú nejakí súperi, aby som nebojoval len sám so sebou," dodáva s humorom Jozef Béreš starší.

Podľa posledných správ od usporiadateľov sa na štart 45.ročníka prihlásilo cez sedemdesiat posádok z piatich krajín Európy. Súťaž sa jazdí na jednu etapu, ktorá má osem meraných úsekov (95 km). Už sa stalo tradíciou, že sa štartuje v piatok slávnostným štartom o osemnástej hodine na námestí v centre. Večer potom nasleduje divácky veľmi obľúbený „popradský okruh", ktorý začína večer o 21:41 hod. V sobotu je na programe zvyšných sedem meraných úsekov, ktoré sú rozdelené do dvoch sekcií. Víťaza by sme mali spoznať na cieľovej rampe o 16:30 hod.

© SK DER Rally Team | All rights reserved